KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Projekt na proměnu ulice Hradišťská se změnil.
Zpět

Projekt na proměnu ulice Hradišťská se změnil.

Přidáno 1. 6. 2020
Ilustrační foto
Dobrý den s kurýrem
Zapomeňte na vizualizaci, radnice ve Starém Městě projekt na proměnu ulice Hradišťská překopala! Její záměr se totiž stal terčem kritiky obyvatel, kterým se nelíbí kácení stromů, klidová zóna podél frekventované silnice ani fontána. Většina připomínek nezapadla, odrazila se v nové podobě projektu.
"Po silnici projede podle sčítání dopravy denně 26 tisíc vozidel, což je základní kámen úrazu celého projektu, budování odpočinkové zóny tím postrádá veškerý smysl. Kamenná zídka přece nikoho před hlukem, prachem a výfukovými zplodinami neochrání," reagoval na proměnu centrální části města jeden z kritiků, podle kterého až bizarně působí fontána na minimálně navštěvovaném místě. "Vodní prvky patří na náměstí a místa, která jsou vyhledávaná veřejností," je přesvědčený.
Kritika padla na úrodnou půdu, město už má na stole předělaný projekt, který vychází právě z připomínek obyvatel. "Klidovou zónu jsme ponechali, ale oproti původnímu záměru jsme zhruba o polovinu zmenšili zpevněnou plochu, přidali více zeleně a stromů a kamennou zídku nahradili živým plotem," potvrdil Josef Bazala, starosta Starého Města, s tím, že vodní prvek v podobě sedmi samostatných trysek kritiku přežil. Software umožní jejich ovládání a vytváření různých figur jako postupné nabíhání trysek, náhodné výtrysky nebo pravidelné střídání.
Kácení je podle radnice nevyhnutelné.
"Poškozené stromy prostě musíme odstranit, jsou i padesát let staré. Samozřejmě počítáme s dostatečnou náhradní výsadbou," vysvětlil starosta.
Lidé ještě žádali o nový výjezd od rodinných domů na hlavní silnici směrem na Brno, což je však vyloučené. Aspoň zatím. "Jejich nadějí je jedině kruhová křižovatka u radnice, jinak to nikdo nepovolí," pokrčil rameny Bazala.
S realizací však ve Starém Městě počítají až na podzim příštího roku. "Ale jen za předpokladu, že zvládneme vyřídit stavební povolení a udělat výběrové řízení na dodavatele. Odhadované náklady se pohybují kolem třinácti milionů korun," upřesnil ještě Bazala.