KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Rozhovor o životě, rodině a víře
Zpět

Rozhovor o životě, rodině a víře

Přidáno 23. 5. 2020 (Administrátor)
Ilustrační foto
Co nebo kdo tě přivedl k politice?
Po volbách v roce 1990 jsem pracoval v kulturní komisi a pravidelně jsem se podílel na kulturních akcích ve Starém Městě. Mnohé jsem organizoval, především lidové tradice (fašank, Velikonoce, vánoční zpívání, hody, besedy u cimbálu, dožínky a podobně). Až v roce 1998 jsem se poprvé objevil na šestém místě kandidátky lidové strany. Oslovili mě tehdejší starosta a pozdější hejtman František Slavík a senátor Josef Vaculík. Volby jsme vyhráli a do zastupitelstva jsme se za KDU-ČSL dostali čtyři. Já jsem skončil počtem hlasů na třetím místě. Od té doby jsem v zastupitelstvu města.
 
Máš nějaký svůj životní vzor?
Mnoho mně toho dali rodiče, a já vnímám, že se mám chovat stejně. Rád pozoruji lidi, kteří něco dokázali. Mám rád, že když se něco slíbí, tak to platí. 
 
Co je pro tebe životní priorita?
Dobré rodinné zázemí, aby lidé, které mám kolem sebe, se mohli na mne spolehnout, a já zas na ně.
 
Máš nějaké své životní motto, kterým se snažíš řídit?
Modli se a pracuj, vše ostatní přijde samo.
Komu není shůry dáno, v apatéce nekúpí.
 
Jaká hudba, žánr, interpreti jsou ti blízcí?
Mám rád country, lidovou muziku nebo i vážnou hudbu, kterou mě naučila poslouchat moje žena.
 
Máš nějaké oblíbené jídlo, recept?
Sním vlastně cokoliv, nejsem vybíravý. Ale musím přiznat, že rajčata a červenou řepu si dobrovolně nevezmu.
 
Co tě napadne při slově dětství?
Rodiče, bratr, fotbal, Dolinečka…
 
Co považuješ za svůj úspěch?
Že jsme dokázali s manželkou a dětmi vytvořit mezi sebou hezké vztahy. Něco jsem dokázal i v rámci folkloru, čtvrté volební období jsem starostou, tak to asi nebude promarněný čas.
 
Jak trávíš volný čas?
Pokud možno pracovně na zahradě v montérkách. Někdy na vystoupeních společně s mužským sborem. Rád sednu na kolo a jedu si objet okolí, jak to dělají jinde.
 
Věnuješ se charitě, jaké a proč?
Přispíváme s manželkou na UNICEF, BAZALKU, POLDI s.r.o. Je to povinnost, neboť ne každý má to štěstí a může pomoci. Samozřejmě pravidelně přispívám i na výstavbu nového kostela ve Starém Městě.
 
Jsi věřící, co pro tebe víra znamená?
Víra mně dodává klid a rozhled. Vyhodnotit věci správně, s nadhledem. Celé generace naší rodiny byly věřící. Chození do kostela je přirozený rituál, ve kterém jsem byl vychován a nepotřebuji o tom nikoho přesvědčovat.
 
Na čem právě teď pracuješ?
Připravujeme zateplení základní školy a domu s pečovatelskou službou. Chceme vybudovat ledovou plochu se zázemím a zrekonstruovat koupaliště.  Pracujeme i na změně územního plánu severního obchvatu Starého Města a Uherského Hradiště. Společně s krajem se podílíme na rozšíření Památníku Velké Moravy o Cyrilometodějské centrum. Nemohu opomenout výstavbu nové knihovny, včetně družiny a parkovací dům u nádraží ČD, který bude sloužit širokému okolí.